+90 (332) 237 74 23

Sosyal Medyada Biz}

AutoCAD Mechanical

AutoCAD Mechanical

Mekanik Tasarımcılar için Özelleştirilmiş AutoCAD®

AutoCAD®’in tasarım ve çizim çözümü olan AutoCAD® Mechanical, Autodesk çözümlerinin bir parçası olarak sayısal modelleme için dünya lideri tasarım yazılımı olan AutoCAD’in tüm fonksiyonelliğini ve çok bilinen mekanik CAD görevlerini otomatikleştirmek ek olarak mekanik tasarım süreçlerini hızlandırmak için işlevsel standart parça kütüphanesi ve araçlarını da kullanmaktadır.
AutoCAD Mechanical’da yeni model dokümantasyonu akıllı çizimler yapmanız için geliştirildi. AutoCAD Mechanical zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu sayede çizim yapmaktan çok yenilik bulmak için kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

 


Mühendislerin, günümüz tasarım dünyasında rekabet etmek ve kazanmak için mekanik çizimleri hiç olmadığı kadar hızlı üretmeye ve düzenlemeye ihtiyacı vardır. AutoCAD® Mechanical, karmaşık mekanik tasarım işlerini basitleştirerek, verimliliği, AutoCAD yazılımına kıyasla çarpıcı şekilde artırır.

AutoCAD Mechanical, genel tasarım işlerini otomatikleştirmeyi sağlayan standartlara uygun parçalar ve araçlarla, mekanik tasarım sürecini hızlandırır. Yenilikçi tasarım ve çizim araçları, AutoCAD kullanıcıları için kolay kullanımlı olmayı hedeflemektedir.

Kullanıcıların, AutoCAD kullanım uzmanlıkları ile kendi işlerinde ilerlerken, AutoCAD Mechanical’ın gelişkin özelliklerini benimsemeleri sağlanmaktadır. Tasarımcılar, tasarım ve gözden geçirme için harcanan sınırsız saatleri azaltarak rekabette kazanacaklar; böylece zamanlarını, iş akışını düzenlemek yerine ürün yenilikleri için kullanabilecekler.
Tasarım ve Çizim Verimlilik Araçları
Mekanik tasarım sürecinin bütün ihtiyaçlarını karşılayan özel araçlara sahip AutoCAD Mechanical, kullanıcılara zaman kazandırmak için yapılandırılmıştır.
Mekanik Çizim Araç Çubuğu
Daha hassas çizimleri, amacı bu olan araçları kullanarak yaratın. AutoCAD Mechanical, AutoCAD yazılımının çizim yaratımına göre çok daha fazla seçenek sunmaktadır. Dörtgenler, yaylar ve özellikle kısmi kesit görünüş çizgileri, kesit çizgileri, mekanik parça merkez çizgileri ve tarama eklemeleri ile ilgili 30’dan fazla seçenek bulunmaktadır.

2 Boyutta Gizleme
Çizimdeki değişikliklere göre güncellenen görünmez çizgilerin otomatik olarak yaratılmasıyla çizim düzenlemek için harcanan emek ve zaman azalır. Kullanıcı tanımlı ön plan ve arka plan nesnelerinin seçilmesiyle görünmez 2 boyutlu çizgiler otomatik olarak yaratılır. Bu seçimlere göre geometrinin yeniden çizilmesiyle, çizgilerin AutoCAD’de kırpılması, daha sonra nesne özelliklerinden çizgi tipinin seçilmesi gibi sıkıcı işler için zaman harcamazsınız. Bu unsur ayrıca, kullanıcının olası geometrik hataları görmesini ve öğrenilmesi ve kullanılması kolay grafiksel iş akışını sağlar.
Sınırlama Yöneticisi
Parça geometrisini manuel olarak çizmek yerine, parametrik sınırlamalar tanımlayarak, çizim verimliliğini artırın. Sınırlama yöneticisi ile tasarımcılar, nesneler arasında, koşutluk, teğetlik, diklik gibi akıllı sınırlamalar tanımlayabilirler. Sınırlamalar tanımlandıktan sonra, sınırlama yöneticisi, tasarım değişikliklerinde, bu bilgilere göre nesneleri günceller.
Akıcı Tasarım Ortamı
AutoCAD Mechanical, akıcı bir tasarım ortamı sunar. Sık kullanılan araçlar ve komutlara daha hızlı ulaşılır ve yeni özellikler daha kolay fark edilir. Sonuç, menü ve araç çubuklarında kaybolmadan, daha hızlı ve kolay tasarımdır.
Çalışma Alanları
“Workspace” ile araç çubuklarını ve ayarları hızlı bir şekilde özelleştirin. Kullanıcılar, çek-menüler ile ulaşılabilen farklı kullanıcı arayüzü tanımlaması yapabilirler. Ayrıca, yazılım ile birlikte önceden ayarlanmış çalışma alanları da sunulmaktadır.

Satın Al

12 Temmuz 2015
AutoCAD Mechanical için yorumlar kapalı
468 kez görüntülendi