+90 (332) 237 74 23

Sosyal Medyada Biz}

Corel PaintShop Pro X7 Ultimate

Corel PaintShop Pro X7 Ultimate

Üst düzey fotoğraf editörü

En iyi fotoğrafı hayal edin – şimdi onu güçlü fotoğraf düzenleyiciyle hayata geçirin Corel® PaintShop® Pro X7 Ultimate, PaintShop Pro X7 programının profesyonel kalitedeki fotoğraf düzenleme araçlarını, Athentech Imaging firmasının Perfectly Clear düzeltme teknolojisi, Reallusion® FaceFilter3 Standard portre güzelleştirme araçları ve yaratıcı ek araç koleksiyonuyla birleştiriyor. Akıllı düzenleme özellikleri, %30 daha hızlı fırçalar, yeni yaratıcı araçlar ve daha kolay renk seçimiyle, fotoğrafçılık potansiyelinizi geliştirmenizde yardımcı olacak fotoğraf düzenleme ve tasarım yazılımı.

 

En güçlü PaintShop Pro sürümünü edinin
İlgi çekici fotoğraflar daha kolay Unutulmaz resimler - hızlı Tüm kullanıcılar için komple araç seti

İlgi çekici fotoğraflar daha kolay

Fotoğraflarınızı yönetmenizi, düzeltmenizi ve düzenlemenizi sağlayan, kullanımı kolay fotoğraf düzenleme yazılımıyla, en sevdiğiniz pozları gözalıcı resimlere dönüştürün. Fırçalar, dokular, katmanlar, vektörel araçlar gibi yaratıcı tasarım araçlarıyla fotoğrafları dramatik bir şekilde dönüştürün.

Unutulmaz resimler – hızlı

PaintShop Pro X7 sürümünün geliştirilen performansıyla hızlı bir şekilde mükemmel fotoğraflar edinin. 64-bit gücüyle başarılı sonuçlara çok daha kısa sürede erişin. Resimleri hızlıca düzenleyin ve geliştirin, büyük dosyalarla çalışın, daha iyi performans ve bellek yönetiminin keyfini çıkarın.

Tüm kullanıcılar için komple araç seti

RAW düzenleme, HDR, katmanlar gibi profesyonel kalitede araçlarla fotoğraf düzenleme işlemini bir üst seviyeye taşıyın. İster temel bilgilere ihtiyaç duyan, fotoğrafa yeni başlayan, isterse yeni teknikleri öğrenmek isteyen deneyimli bir fotoğrafçı olun, eğitim videoları kütüphanesi yeteneklerinizi geliştirmenizde yardımcı olacak.

 

Athentech Imaging ile tamamen net Reallusion® FaceFilter3 portre düzenleme araçları Yaratıcı koleksiyon
Sadece Ultimate içinde

Athentech Imaging ile tamamen net
Sadece Ultimate içindeki ödüllü Perfectly Clear, fotoğraflarınıza güçlü ve akıllı düzeltmeler uyguluyor. 10 patentli düzeltmenin otomatik uygulanması ve 10 yıllık bilimsel araştırma sonucunda Perfectly Clear, güzel fotoğraflar oluştururken size zaman kazandırıyor. 199$ değerinde!

Sadece Ultimate içinde

Reallusion® FaceFilter3 portre düzenleme araçları
Kapsamlı bir fotoğraf rötuş aracı koleksiyonu olan FaceFilter3 Standard ile fotoğraflarınızdaki gerçek güzelliği ortaya çıkarın. Ten yumuşatma, leke temizleme, kullanımı kolay şablonlarıyla çok katmanlı rötuş sistemi, yeni DSLR ve lens efektleriyle fotoğraflarınızdaki herkesin mükemmel görünmesini sağlayın.

Sadece Ultimate içinde

Yaratıcı koleksiyon
Çok sayıda fırça, doku ve 100’den fazla serbest telifli zeminle yaratıcılık olanaklarınızı arttırın. Sadece Ultimate sürümündeki bu bonus paket, fotoğraf projelerinizde daha yaratıcı olmanızı sağlıyor.

Sihirli Dolgu Daha hızlı fırçalar Metin ve Şekil Kesme Color Materials paleti
YENİ!
Sihirli Dolgu

Magic Fill ile fotoğrafta istenmeyen bölgeleri arkada iz bırakmadan silin ve dokulu veya değişken olsa da etraftaki alanla uyumlu olacak şekilde zemin rengiyle doldurun. Bu içeriğe duyarlı özellik, favori seçim araçlarınızla birlikte çalışıyor.
YENİ!
Daha hızlı fırçalar
%30 daha hızlı olan Paint Brush, Airbrush ve rötuş fırçalarıyla fotoğraflarınızı hızlıca geliştirin. Bu sürümde çalışma arayüzleri arasında geçiş yapmak çok daha hızlı.
YENİ!
Metin ve Şekil Kesme

Alttaki fotoğrafı veya resmi metin veya bir şekil içerisine kırparak anında fotoğraf nesnesi oluşturun. Sonuç olarak bir başka resmin üzerine kolaylıkla taşıyabileceğiniz veya yapıştıırabileceğiniz bir fotoğraf nesnesi (yeni dosya) elde edersiniz.
YENİ!
Color Materials paleti

Yeniden tasarlanan Materials paletini ve renk seçiciyi kullanarak aradığınız renk, doku veya deseni daha hızlı bulun. Dropper araçlarıyla renkleri kolaylıkla seçin ve kendi paletinizi oluşturarak favori kombinezonlarınızı takip edin.
Image iletişim kutusu Yeniden tasarlanan iletişim kutuları Hızlı Efektler için Hızlı Önizleme Akıllı Kenar
YENİ!
Image iletişim kutusu

Yeni Image iletişim kutusuyla (Karşılama penceresi) yeni bir projeye başlamak daha kolay. Yeni grafik zengini arayüzde fotoğraf, baskı, web grafiği, multimedya veya diğer projeler için sık kullanılan boyutlar arasından seçim yapın.
GELİŞTİRİLDİ!
Yeniden tasarlanan iletişim kutuları
Yeniden tasarlanan Selective Focus, Vignette, Retro Lab, Graduated Filter, Depth of Field, Red Eye Removal gibi sekiz popüler efektle düzenlemenin keyfini çıkarın.
YENİ!
Hızlı Efektler için Hızlı Önizleme

Yeni önizleme penceresi hızlı efektlerin sonucunu daha hızlı görmenizi sağlayacak. Sadece tıklayın ve sonucu resme uygulamadan önce görün.
YENİ!
Akıllı Kenar

Fırçalarda bu seçeneği seçerek fırça darbelerinin “çizgi içinde” kalmasını sağlayın. Bu içeriğe duyarlı özelliği kullanarak değişikliklerin fotoğrafınızdaki belirli alanlara bağlı kalmasını sağlayabilirsiniz.
XMP desteği Katman işakışı 64-bit gücü Otomatik Seçim
YENİ!
XMP desteği

RAW resimlere yönelik XMP desteğiyle, PaintShop Pro X7 artık birçok RAW resim düzenleme uygulamaları tarafından oluşturulan XMP dosyalarındaki verileri okuyabilir ve içe alabilir.
GELİŞTİRİLDİ!
Katman işakışı
PaintShop Pro X7 katmanlarla çalışmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştrıyor. Artık bir katmanı bir resimden diğerine sürükleyebilirsiniz ve Layers paletine bırakabilirsiniz.
YENİ!
64-bit gücü

PaintShop Pro X7 sürümünün 64-bit performansıyla hızlı bir şekilde mükemmel fotoğraflar edinin. Çok daha kısa sürede ilgi çekici sonuçlar edinecek, çok daha büyük dosyaları hızlıca açarak düzenleyebilecek, daha iyi performans ve bellek yönetiminin keyfini çıkaracaksınız.
YENİ!
Otomatik Seçim

İstenen alanı kaplayan bir seçim penceresini sürükleyerek fotoğrafınızdaki bir nesneyi veya alanı hızlıca seçin. Seçim çerçevesi otomatik olarak algıladığı kenarlara yapışarak sonrası düzeltmeleri kolaylaştırıyor!
Smart Selection Brush Kullanıcı dostu tasarım Eğitim Videoları Daha hızlı High Dynamic Range (HDR) araçları
YENİ!
Akıllı Seçim Fırçası

Hızlı fırça darbelerine göre bir seçim oluşturur. İstenen alandaki renkler ve dokular üzerinde fırçayı basitçe gezdirin ve güçlü Smart Selection Brush seçimi otomatik olarak kenarlara doğru genişletir.
Geliştirildi!
Kullanıcı dostu tasarım

PaintShop Pro X7 sürümünün 64-bit performansıyla hızlı bir şekilde mükemmel fotoğraflar edinin. Çok daha kısa sürede ilgi çekici sonuçlar edinecek, çok daha büyük dosyaları hızlıca açarak düzenleyebilecek, daha iyi performans ve bellek yönetiminin keyfini çıkaracaksınız.
YENİ!
Eğitim Videoları

Dahili Discovery Center aradığınız yardımı bulmanızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Yeteneklerinizi geliştirmek, daha iyi bir fotoğrafçı ve fotoğraf düzenleyici olmak için, yardımcı eğitim videoları kütüphanesini inceleyin.
Geliştirildi!
Hızlı High Dynamic Range (HDR) araçları

Geliştirilen High Dynamic Range (HDR) araçlarını kullanarak zengin görsel kontrastla göz kamaştıran fotoğraflar oluşturun. Geliştirilmiş HDR performansı, göz kamaştıran bir HDR fotoğraf oluşturmak için daha fazla pozu birleştirebileceğiniz anlamına geliyor.
Güçlü betik desteği Üçüncü parti eklenti desteği Gelişmiş RAW desteği Kolay Katman oluşturma
Güçlü betik desteği
Güncellenen betik özelliğiyle sık kullanılan ve tekrarlanan görevleri hızlandırın. Geliştirilen, tam özellikleriyle betik oluşturma motorunu ve güncellenen betik kılavuzunu kullanarak, kaydettiğiniz betiklerle herhangi bir işlemi kaydedebilirsiniz.
Üçüncü parti eklenti desteği
Özel üçüncü parti eklentilerle fotoğraf düzenleme yazılımınızın yeteneklerini geliştirin. Üçüncü parti eklentilerin 64-bit sürümlerinin desteklenmesi ve Adobe Photoshop eklentileri için gelişmiş destek, yaratıcılık olanaklarının kapısını açıyor.
RAW desteği
Artık RAW resim dosyalarındaki IPTC metadata bilgilerini yöneterek ve kaydederek dosya bilgisi üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz. PaintShop Pro fotoğraf düzenleme yazılımı, RAW dosyaları IPTC verileriyle birlikte bir JPG veya TIF dosyası olarak da kaydedebiliyor.
Kolay Katman oluşturma
Resimleri doğrudan yeni bir katman olarak açmak için, resimleri Layer paletine sürükleyip bırakın. Fotoğraf kompozisyonları veya dinamik tasarımlar oluşturmak için resimleri düzenlerken, çok sayıda katman oluşturarak orijinal resmi koruyun.
Smart Carver Object Extractor Kapsamlı 1-2-3 fotoğraf düzenleme İlgi çekici portre rötuşu
Smart Carver
Smart Carver aracıyla, 16-bit renkli resimlerinizde istenmeyen bölümleri herhangi bir kesinti oluşturmadan çıkarın. Smart Carver, kolay nesne çıkarma özelliğiyle ölçekleme yeteneğini birleştirerek, fotoğraflardaki istenmeyen nesne ve kişileri, resmin kalanını deforme etmeden, gerçekçi bir şekilde çıkarmanızı sağlıyor.
Object Extractor
64-bit performansı sayesinde, Object Extractor ekstra büyük resimlerdeki nesneleri kesmeyi kolaylaştırıyor. Bu aracı kullanarak, bir nesneyi orijinal artlanından ayırma, ayrılan resmi kopyalama ve farklı bir fotoğrafa aktarma gibi işlemleri büyük resimlerde uygulayabilirsiniz.
Kapsamlı 1-2-3 fotoğraf düzenleme
Sekmeli çalışma arayüzü tüm fotoğraf ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Manage sekmesini kullanarak fotoğraflarınıza hızlıca gözatın, etiketleyin ve organize edin. Adjust sekmesindeki araçlar, kırpmanızı, düzeltmenizi, rötuşlamanızı ve diğer fotoğraf düzenlemelerini uygulamanızı sağlıyor. Son olarak diğer fotoğraf düzeltmeleri, kompozisyon ve grafik tasarım özellikleri için Edit sekmesini inceleyin.
İlgi çekici portre rötuşu
Kolay kırmızı göz düzeltme ve lekeleri ve istenmeyen çizgileri kaldıran, kırışıklıkları yumuşatan, dişleri beyazlatan ve hatta tenin tonunu değiştiren Makeover araçlarıyla, herkesin güzel görünmesini sağlayın.
Kullanımı kolay seçim araçları Akıllı Fotoğraf Düzeltme Retro Lab Geçişli Filtre efekti
Kullanımı kolay seçim araçları
Çok sayıda pratik seçim aracı, resminizdeki düzenlenecek alanları hızlı ve kolay bir şekilde belirtmenizi sağlıyor. Resimde kırpmak, düzenlemek veya kopyalamak istediğiniz alana bağlı olarak Shape Selection, Freehand Selection ve Magic Wand araçları arasından seçim yapın.
Akıllı Fotoğraf Düzeltme
Sihir gibi! Smart Photo Fix komutu, fotoğrafınızdaki renk, pozlama ve ışık problemlerini hızlı ve kolaylıkla düzeltir. Sadece tek tıklamada smart Photo Fix fotoğrafınızı analiz eder ve düzeltmeler önerir. Önerilen ayarları kabul edebilirveya ihtiyaç duyarsanız ayarları düzeltebilirsiniz.
Retro Lab
Eski tip renk ve kontrast uygulayarak fotoğraflarınıza nostaljik bir görünüm verin. Eski düşük çözünürlüklü kameralardan ilham alan hızlı efektleri seveceksiniz.
Geçişli Filtre efekti
Çeşitli fotoğraf makinesi lens filtrelerini simüle etmek için fotoğraflarınıza hızlı ve kolaylıkla benzersiz renk gradyanları uygulayın. Çok sayıda kullanımı kolay gradyan kontrolü, daha fazla yaratıcılık ve deneme sağlıyor.
Hızlı Efektler Seçilir Odak Tek RAW Fotoğraf RAW resim işleme
Hızlı Efektler
Saniyeler içinde fotoğraflarınıza yaratıcı efektler ekleyin. Artistic, Film Styles, Black & White ve Landscape gibi stil kategorileri ile organize edilmiş çok sayıda hazır efekt arasından seçim yapın. Küçük resimler istediğiniz efekti seçmenizi kolaylaştırıyor.
Seçilir Odak
Para ödemeden pahalı tilt-shift lens efektlerini elde edin! Selective Focus, fotoğraflarınızda tilt-shift efektler oluşturmanızı sağlar. Bu araçlarla alan derinliği oluşturarak, resmin belirli bölümlerini flulaştırarak diğer bölümlere odaklanma sağlayabilirsiniz.
Tek RAW Fotoğraf
Tek bir raw pozlamasından canlı ve renk yoğunluğu zengin HDR stili resimler oluşturabilirsiniz. PaintShop Pro fotoğraf düzenleme yazılımı tek bir RAW dosyasını üç farklı resim olarak ayırma ve daha sonra birleştirerek HDR-stili efekt oluşturma işlemini kolaylaştırıyor.
RAW resim işleme
RAW Lab penceresinde RAW resimlerinizi sonraki aşamaya taşıyın. Histogramı kullanarak resimleri hızlıca düzeltin ve Highlight Recovery özelliğiyle aşırı pozlanmış alanlardaki detayları yakalayın. Basit toplu işlem fonksiyonları, çok sayıda RAW resmi bir kerede dönüştürmenizi sağlar.
Benzersiz yaratıcı tasarım özellikleri Boyama ve çizim araçları Kolay dahili eğitim Video uzmanları için komple fotoğraf düzenleme
Benzersiz yaratıcı tasarım özellikleri
İster fotoğrafları resme dönüştürüyor, isterse çarpıcı grafik tasarımları oluşturuyor veya fotoğraf projelerinize yaratıcı dokunuşlar ekliyor olun, yaratıcı fırçalar, dokular, metin araçları, katmanlar, vektörel araçlar ve dahasını içeren bu profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımıyla çok sayıda güçlü aracın keyfini çıkaracaksınız.
Boyama ve çizim araçları
Dijital sanat çalışmalarınız ve yaratıcı tasarımlarınızı hayata taşımak için, boya fırçası, airbrush gibi dahili çok sayıda fırçadan birini seçin, dolgu ve renk değiştirme seçeneklerini kullanın veya Adobe Photoshop fırçalarını aktarın. Vektörel illüstrasyon araçları, hazır set şekiller ve kalemlerlerle çizim yapmanızı ve yol üzerine metin yerleştirmenizi sağlar.
Kolay dahili eğitim
Ödüllü Learning Center penceresinden edineceğiniz ek ipuçları ve püf noktalarıyla daha akıllı ve hızlı çalışın. Adım adım talimatlar ve projeniz için doğru araca erişim sağlayan bu pratik bütünleşik kılavuz, ihtiyaç duyduğunuz anda ihtiyaç duyduğunuz yardımı sunuyor.
Video uzmanları için komple fotoğraf düzenleme
Fotoğraf slayt gösterileri ve video prodüksiyonları için, resimleri kolaylıkla düzenleyin. Şeffaf zeminli, logolu, filigranlı, çerçeveli, maskeli vs nesneler oluşturun. PaintShop Pro, Corel® VideoStudio® Pro veya tercih ettiğiniz video düzenleyici için mükemmel bir tamamlayıcıdır.
İnsanları Bul Fotoğraf Eşleştirme Gezimi Paylaş Sosyal medya paylaşımı
İnsanları Bul
Güçlü yüz algılama teknolojisiyle arkadaşları ve aile bireyleri bulmak için fotoğrafları tarayın. Fotoğraflarınızı yer insanlara göre etiketlemek ve organize etmek için hızlı ve kolay bir yol.
Fotoğraf Eşleştirme
Fotoğraflarınızı GPS verisi ve Facebook nerede özelliğini kullanarak haritayala eşleştirerek neyin nerede olduğunu takip edin. Map modu, Google Maps ile konumları ekleyerek, fotoğraflarınızı konuma göre görüntülemenizi ve organize etmenizi sağlar.
Gezimi Paylaş
Kapsamlı fotoğraf gezgini deneyimi için, Share My Trip özelliğini kullanarak fotoğraflarınızı ve yorumlarınızı doğrudan etkileşimli haritaya bağlayan etkileyici bir slayt gösterisi oluşturun. Fotoğraf eşleştirmenizi bir slayt gösterisi olarak kaydedin, Facebook’ta uygun bir paylaşım için Dropbox hesabınıza aktarın.
Sosyal medya paylaşımı
PaintShop Pro X7 dahili sosyal medya özelliğini kullanarak, sevdiklerinizle iletişime geçin ve fotoğraflarınızı dünyayla paylaşın. Fotoğraflarınızı ve fotoğraflarla hazırladığınız projeleri hızlı ve kolay bir şekilde Facebook, Flickr ve Google+ hesapları üzerinden paylaşın.
Zengin dosya desteği Özelleştirilmiş çalışma arayüzleri Web araçları İlgi çekici fotoğraf restorasyonu
Zengin dosya desteği
Fotoğrafınızı ister fotoğraf makinesinden, ister tarayıcıdan, web’den veya bir başka fotoğraf düzenleyiciden aktarın, PaintShop Pro Adobe Photoshop .psd dosyaları dahil olmak üzere çok sayıda popüler raster ve vektörel dosya formatını destekler. Kolay paylaşım için, dosyalarınızı çok sayıda resim formatından birinde kaydedin.
Özelleştirilmiş çalışma arayüzleri
Kişiselleştirilmiş çalışma arayüzleri, özel araç çubukları, dosya ilişkilendirme ayarları ve diğer özelliklerle, fotoğraf düzenleme deneyiminizi özelleştirin. İş akışını hızlandırmak ve projeleri daha hızlı tamamlamak için özel betikler oluşturabilir ve toplu işlemler uygulayabilirsiniz.
Web araçları
Resimleri online kullanım için kaydetmek ve iyileştirmek için çok sayıda gelişmiş web araçlarını kullanın. Grafiklerinizle HTML sayfaları bağlamak için resim eşleştirme araçlarını, web sayfalarınızda kullanacağınız resimler için Slicing ve Rollover araçlarını kullanın.
İlgi çekici fotoğraf restorasyonu
Güçlü fotoğraf restorasyon araçlarıyla eski aile fotoğraflarınızı hayata döndürün. Solmuş fotoğraflardaki renk ve kontrastı düzeltmek için Fade Correction aracını, yıpranmış fotoğraflardaki çatlakları düzeltmek için Scratch Remover aracını kullanarak fotoğrafları yenileştirin.
KPT Collection Kapsamlı metin araçları
KPT Collection
KPT Collection* fotoğraf düzenleme yazılımınızın sınırlarını dramatik olarak genişletir. Bu yaratıcı eklenti kütüphanesi, resimlerinizi yaratıcı şekilde hızlı ve kolayca dönüştürmenizi sağlayan 24 orijinal efekt içeriyor.
Kapsamlı metin araçları
Bu fotoğraf düzenleme yazılımının tipografi araçlarını kullanarak baskı, web veya fotoğraf projelerinize metin ekleyin. Arzuladığınız yaratıcı metni oluşturmak için yazıtipini, boyutu, stili, hizalamayı, satır ve harfler arası boşluğu ayarlayın, efektler uygulayın.

*KPT Collection, sadece PaintShop Pro 32-bit sürümüyle çalışabilir.

Sistem Gereksinimi:

 • Microsoft Windows 8, Windows 7, Windows Vista veya Windows XP son servis dosyaları yüklü olarak (32-bit veya 64-bit Sürümler)
 • Intel® veya AMD 1.5 GHz veya daha hızlı işlemci, SSE2 desteği (multi-core işlemci önerilir)
 • 2 GB RAM (4 GB veya fazlası önerilir)
 • Sabit diskte 1 GB RAM boş alan (2 GB önerilir)
 • 1024×768 çözünürlük, 16-bit renkli görünüm (1366×768 çözünürlük, 24-bit veya daha fazla renkli görünüm önerilir)
 • DirectX® 9 veya uyumlu ses kartı, son sürücüsüyle
 • Çevrimiçi özellikler ve eğitim videoları için İnternet bağlantısı gerekir
 • Yükleme için Windows uyumlu CD/DVD sürücüsü

Açılabilen Formatlar

 • AI, BMP, CAL, CALS, CGM, CLP, CMX*, CT, CUR, CUT, DCX, DIB, DRW*, EMF, EPS, GIF, HDP, HGL*, HPG*, IFF, IMG, J2C, J2K, JIF, JP2, JPC, JPE, JPEG, JPG, JPS, JPX, MAC, MPO, MRW, MSP, PBM, PCD*, PCT, PCX, PDF, PGL*, PGM, PIC, PICT, PNG, PNS, PPM, PS, PSD, PSP (PSP resim dosyaları), RAS, RAW, RIF, RLE, SCT, SVG, SVGZ, TGA, TIF, UFO, WBM, WBMP, WDP, WEBP, WMF, WPG**
 • Aşağıdaki uzantılarda 350’den fazla kamera modelinin RAW dosyaları desteklenmektedir: 3FR, ARW, CR2, CRW, DCR, DNG, ERF, K25, KDC, MEF, MOS, NEF, NRW, ORF, PEF, RAF, RW2, SR2, SRF, X3F

Fırça Formatları

 • PaintShop Pro Brush (.pspbrush), Adobe Photoshop Brush (.abr), Jasc Brush (.jbr)

Kaydedilebilen Formatlar

 • BMP, CAL, CALS, CLP, CUT, DCX, DIB, EMF, EPS, AI, PS, GIF, HDP, WDP, IFF, IMG, JP2, J2C, J2K, JPC, JPX, JPG, JIF, JPE, JPEG, MAC, MSP, PBM, PCX, PGM, PIC, PPM, PNG, PSD, PSP (PSPIMAGE FILES), RAS, RAW, RIF, RIFF, RLE, SCT, CT, JPS, PNS, TGA, TIF, TIFF, WBMP, WBM, WEBP, WMF

*Sadece 32-bit yüklemelerde destekleniyor
** WPG (WordPerfect Vector) 64 bit sistemlerde desteklenmiyor. WordPerfect Bitmap 64 bit sistemlerde destekleniyor.
Satın Al

09 Temmuz 2015
Corel PaintShop Pro X7 Ultimate için yorumlar kapalı
543 kez görüntülendi