+90 (332) 237 74 23

Sosyal Medyada Biz}

CorelDRAW Technical Suite X7

CorelDRAW Technical Suite X7

Uzman tasarım ve teknik iletişim aracı

CorelDRAW® Technical Suite X7, özel illüstrasyon araçları, lider dosya uyumluluğu ve baskı için, online ve mobil yayıncılık yeteneğiyle teknik iletişim profesyonelleri için komple bir çözüm sunuyor. 3D tasarım ve 3D CAD montaj formatları* için tercihe bağlı eklenti dahil olmak üzere, çeşitli konum ve kaynaklardan teknik tasarım varlıklarına erişip yeniden kullanarak projelerinizi hızlandırırsınız. WebCGM, .SVG, .DWG, 3D PDF, .EPS ve TIFF dahil olmak üzere 100’den fazla dosya formatında kaydetme olanağıyla, dosyalarınızı iş arkadaşlarınız ve müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.

Uzman teknik iletişim ve tasarım

Hassas teknik iletişim

Özel teknik illüstrasyon araçları, grafik tasarım ve sayfa düzeni özellikleri ve profesyonel görüntü düzenleme olanağını kullanarak, güvenle ayrıntılı çizimler ve tasarımlar oluşturun. Sofistike belgeler, ayrıntılı montaj talimatları, kullanıcı ve bakım kılavuzları gibi yüksek kalitede teknik iletişim projeleri hazırlayın.

Teknik varlıkları geliştirin

3D tasarımlar ve benzersiz 3D CAD montaj formatları için tercihe bağlı eklenti dahil olmak üzere farklı kaynaklardaki kritik verilerinize erişin. Tüm önemli teknik verilerinizin okunabilir bir formatta iletildiğinden emin olun. 3D görselleştirme verimliliği sayesinde, anında erişim, paylaşım ve başvuru için, herhangi bir teknik resim içine bağlantılı veya gömülü nesneler olarak 3D modeller ekleyebilirsiniz.

Eşsiz yayınlama seçenekleri

WebCGM, .SVG, .DWG, .PDF, .EPS ve TIFF dahil olmak üzere 100’den fazla dosya formatı desteği sayesinde dosyalarınızı kolaylıkla iş arkadaşlarınız ve müşterilerinizle paylaşın. Hızlı paylaşım veya online ve mobil olarak yayınlama için belgenizi 3D PDF veya Lattice3D dosya formatında kaydedin.

Gelişmiş standart uyumluluğu

Çeşitli yayınlama şekilleri ve dağıtım yeteneklerine uygun olan kapsamlı özelliklerle teknik tasarımlarınızı ve belgelerinizi paylaşın. XLIFF desteği ile evrensel teknik yayınlar için özelleştirilmiş metinler kullanılan illüstrasyonlar oluşturun ve S1000D uyumlu IETM olarak yayınlayın. 3D PDF ve ISO standardında PDF/A şeklinde 3D teknik iletişim projelerini paylaşın.

*Lattice3D Studio CAD gerekiyor – Tercihe bağlı eklenti.

Özellikler:

 

Projeksiyonlu çizim modları Gelişmiş boyut araçları 3D PDF oluşturma 3D içe alma ve görselleştirme araçları
Projeksiyonlu çizim modları
Dinamik olarak perspektifli düzlemde çizerek, montaj veya bakım için izometrik veya diğer paralel perspektifli illüstrasyonlar oluşturun. Mevcut düzlemsel nesneleri, elle eğme ve döndürme açısını hesaplamak zorunda kalmadan istediğiniz bir düzleme yansıtın.
Gelişmiş boyut araçları
Gelişmiş ölçüm araçları sayesinde, ölçüm nesneleri çizmek ve yüzeye yansıtmak zorunda kalmayacaksınız. Dairesel ve çap gibi araçlarla, planlarda ölçüm değerlerini doğru gösterin. Ek olarak, yansıtılmış ölçüm seçenekleriyle yansıtılmış çizimleriniz hassas ve dinamik ölçüm çizgileri ve metinleriyle hızlıca dokümante edilebilir.
3D PDF oluşturma
Diğer görsel ve metin öğeleri ile birlikte 3D içeriği etkileşimli görüntüleme sağlayacak şekilde 3D PDF oluşturun. Çeşitli medyalarda yayınlamak için, Corel DESIGNER®’da bir belgedeki tüm veri ve grafikler ile 3D PDF oluşturun. 3D PDF dosyaları, herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda yüklü olan ücretsiz PDF görüntüleyici uygulamalarda görüntülenebilir.
3D içe alma ve görselleştirme araçları
İllüstrasyonlarınızda 3D görünümler ve modeller kullanarak teknik projelerinize detay katın. Bütünleşik Lattice3D Studio ile, DWG, 3DS, VRML ve XVL dosyalarından alınan 3D görünümlerden yüksek kalitede render uygulanmış çizimler elde edebilirsiniz veya benzersiz 3D fonksiyonaliteyle 3D modelleri, yüksek çözünürlüklü önizlemesi olan, düzenlenebilir 3D öğeler olarak ekleyin.
Teknik çizimlere 3D modeller ekleyin Çeviri Bellek Sistemi (TMS) desteği 3D CAD'den illüstrasyona otomatik güncelleme yeteneği 3D CAD yeniden kullanım yetenekleri
Teknik çizimlere 3D modeller ekleyin
Bir Corel DESIGNER belgesine bir 3D model eklemek için iki yoldan birini seçin; ya dış referans olarak ekleyin veya 3D modeli (XVL dosyası) DESIGNER belgesine katıştırın. 3D dosyası katıştırıldığında, 3D model Corel DESIGNER (.DES) dosyası içinden düzenlenmek üzere açılabilir. Daha sonra .DES dosyasını katıştırılmış 3D dosyaya erişebilen diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.
Çeviri Bellek Sistemi (TMS) desteği
Corel DESIGNER grafik dosyasındaki metin içeriğini XLIFF standardına göre Translation Memory Sistemlerine (TMS) göndererek, TMS’den gönderilen çevrilmiş içeriği kullanabilir, farklı dilleri kullanan firmalarla çalışabilirsiniz. Çevrilen sonuçlar, mevcut belgeye alınarak belgenin belirli bir dildeki sürümü hazırlanabilir. Firmalar birden fazla dilde illüstrasyonlar hazırlayarak, global çalışma ihtiyaçlarını karşılayabilirler.
TERCİHE BAĞLI
3D CAD’den illüstrasyona otomatik güncelleme yeteneği

Tercihe bağlı Lattice3D Studio CAD eklentisiyle, standart 3D dosya desteğinin ötesine geçerek otomatik 3D CAD illüstrasyon dönüşümü güncellemesinin avantajını yaşayın. Önceki 3D tasarımlara bir kaynak dosya olarak erişerek, teknik illüstrasyon işlemini akışkanlaştırın. Tasarımlar bir kez güncellendikten sonra, Auto Detection ve Update otomatik işlemlerini kullanarak 3D kaynak dosyada yapılan tasarım değişikliklerini görüntüleyebilirsiniz.
TERCİHE BAĞLI
3D CAD yeniden kullanım yetenekleri

Lattice3D Studio CAD eklentisi, CATIA, SolidWorks, NX, Inventor, PTC Creo gibi ileri düzey 3d CAD sistemlerinin montaj ve parça dosya formatları için destek sağlar. Hızlı paylaşım veya online ve mobil olarak yayınlama için animasyonlu 3D görsellerinizi 3D PDF veya Lattice3D dosya formatında kaydedin.
Tasarım varlıklarına kolay erişim Yeniden tasarlanan özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü Hassas illüstrasyon araçları Hassas sayfa tasarımı ve çizim araçları
Tasarım varlıklarına kolay erişim
Dahili içerik asistanı Corel® CONNECT™ ile lokal ağınızda, web sitelerinde ve online portallarda arama yapın ve içeriklere kolaylıkla erişin. Varlıklarınızı, Corel DESIGNER, CorelDRAW®, Corel PHOTO-PAINT® ve Corel CONNECT tarafından paylaşılan tepsilerde organize ederek verimliliği arttırın. Content Exchange ve Microsoft OneDrive ile tepsi senkronizasyonu seçeneğinden yararlanın.
Yeniden tasarlanan özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü
Bir ekranda illüstrasyon ve 3D çalışma, diğerinde dokümantasyon ve ek araçlarla çoklu görüntülemenin olanaklarından faydalanın. Yeni başlayanlar için Lite, izometrik illüstrasyon çizen profesyoneller için Technical, akış şeması ve diyagram kullanan profesyoneller için Diagramming, başka uygulamalar kullanıp da Corel DESIGNER’a yeni olan kullanıcılar için Adobe arayüzü tasarlanmıştır.
Hassas illüstrasyon araçları
Thread, Well, Cylinder ve Prism gibi yansıtılmış şekil araçlarıyla, teknik illüstrasyonlarınıza önemli ölçüde detay ekleyin. Cıvata, somun gibi şekilleri oluşturmak için yansıtılmış uzayda daha hızlı ve kolaylıkla yay ve oyuk çizin.
Hassas sayfa tasarımı ve çizim araçları
Nesne boyutları için çizgi kalınlığı ölçümleri tanıyan yeni Outline Position seçeneklerini kullanarak amaçlanan çizimi doğru şekilde elde edin. Yeni Alignment Guide özelliğini kullanarak teknik resimdeki tüm unsurların sezgisel ve üstelik hassas bir şekilde olması gereken konuma yerleştirin.
Paralel çizgi çizim aracı Kolay not ekleme Hotspot yetenekleri Dolgu ve şeffaflık konusunda tam kontrol
Paralel çizgi çizim aracı
Corel DESIGNER X7 içindeki yeni Parallel Drawing moduyla, kablo diyagramlarından mimari tasarımlara, tüm türdeki teknik grafiklerinizin çizimine hız katın. Aralarındaki boşluğu kontrol ederek eşzamanlı olarak birden fazla paralel eğri çizebilirsiniz. Parallel Drawing araç çubuğunu kullanarak oluşturulacak paralel eğri sayısını belirleyin ve hassas bir şekilde konumlandırın.
Kolay not ekleme
Dinamik callout araçlarıyla önemli tasarım detaylarını ve anahtar bilgileri takip edin. Yapışkan notlar, kaynak nesneye bağlanarak veya yapışarak, nesne taşınırken veya düzenlenirken duruma göre güncellenir. Not metnini kaynak şekil meta verisine de bağlayabilirsiniz. Nesne meta verisi temelli notlar dinamiktir, güncellemelerin ve değişikliklerin verimli ve tutarlı bir şekilde takip edilmesini sağlar.
Hotspot yetenekleri
Corel DESIGNER içindeki callout çizim araçlarını kullanarak teknik yayınlarda not şekillerime etkileşimli bir fonksiyonalite kazandırın. Object Data Manager penceresinde, callout şekilleri için WebCGM metaverisi gibi metaveri alanlarını listeleyebilirsiniz. Nesne veri öğeleri düzenlenebilir, böylece callout şekilleri WebCGM çıktısı için hotspot olarak elle düzenlenebilir.
Dolgu ve şeffaflık konusunda tam kontrol
Degrade, biteşlem desen, vektörel desen ve taramalar konusunda tam kontrol vererek şimdiye kadar ki en güçlü dolgu motorunu oluşturduk. Ek olarak Corel DESIGNER içindeki yeni Fill iletişim kutusu, Content Exchange ve dolgu kütüphanelerine erişmenizi sağlar.
Çizim ölçek kontrolü Nesne Stilleri Nesne Stilleri ve sembol kontrolleri Formül Düzenleyici
Çizim ölçek kontrolü
Çizim ölçek kontrolüyle illüstrasyonlarınızı ve diyagramlarınızı doğru ölçekte oluşturun. Geçerli çizim ölçeğini görüntüleyin, herhangi bir aşamada hazır ölçek setlerinden birini seçin veya özel bir ölçek uygulayın. Ek olarak, Corel DESIGNER X7 bir 3D model görünümünden bir vektörel illüstrasyon aktarırken çizim ölçeğini koruru ve aktarılan çizimler doğru ölçekle görüntülenir.
Nesne Stilleri
Nesne Stilleri, Renk Stilleri ve Renk Harmonisi ile projenize tutarlı bir görünüm kazandırın. Object Styles penceresi, anahat, dolgu, tarama, ölçümlendirme, not, hale, karakter, metin çerçevesi ve renk stilleri gibi ihtiyaçlarınızı karşılayarak stil oluşturma ve yönetme sürecini merkezileştiriyor. Çok sayıda nesneyi bir kerede biçimlendirmek için, en beğendiğiniz stilleri Style Set olarak gruplayın.
Nesne Stilleri ve sembol kontrolleri
Tasarım projelerinde dışarıdan başvurulan semboller ve sayfa düzenlerinde bile stillerin tutarlığını garantileyin. Corel DESIGNER X7 ve CorelDRAW X7 içindeki gelişmiş Object Styles özelliğiyle, anahat rengi, çizgi stili, çizgi kalınlığı, dolgu tipi ve rengi, metin stilleri gibi nesne stillerini yönetebilirsiniz. Sonrasında farklı projelerden erişip kullanabileceğiniz sembol kütüphaneleri oluşturabilirsiniz. Bir kere oluşturduğunuz stil tanımlarını yeniden kullanarak özel sembollerdeki bileşenlere uygulayın.
Formül Düzenleyici
Yeni, entegre Equation Editor ile teknik illüstrasyonların içine matematiksel formülleri düzenlenebilir nesneler olarak ekleyin. Matematik ve bilimsel formüller çizimin içine eklenerek görüntülenebilir, gerektiğinde değiştirilebilir. Eski CorelDRAW belgelerindeki mevcut formüller, açılarak veya içe alınarak Corel DESIGNER formülü şeklinde kullanılabilir.
Kare kod oluşturucu Kolay renk harmonisi düzenleme Kolay yazıtipi önizlemesi ve gelişmiş karakter araçları Teknik yayın standardı desteği
Kare kod oluşturucu
Corel DESIGNER X7 ile çizime* zaman kazandıran ve ölçeklendirilebilen kare kodlar ekleyerek, teknisyenlerin basılı belgedeki veya makine etiketindeki kare kodları kullanarak cep telefonları aracılığıyla online belgelere ulaşmasını sağlayın.
Kolay renk harmonisi düzenleme
Gelişmiş Color Styles penceresi, renk stillerini ve harmonilerini görüntülemenizi, düzenlemenizi ve düzenlemenizi kolaylaştırıyor. Artık bir rengi değiştirirken, doygunluk ve renk değerlerini korurken parlaklık değerini belirtebilirsiniz. Yeni harmoni kuralları, bir renk harmonisindeki tüm renkleri kurallara bağlı bir sistemle değiştirir, böylece renk harmonisini korurken renkleri değiştirebilirsiniz.
Kolay yazıtipi önizlemesi ve gelişmiş karakter araçları
Herhangi bir proje için mükemmel yazıtipini bulun. Yeni Font Playground, tasarımınıza aktarmadan önce farklı yazıtiplerini önizlemenizi ve deneme yapmanızı sağlıyor. Ek olarak yenilenen Insert Character penceresi, yazıtipindeki tüm karakterleri, sembolleri ve karakterleri görüntüleyerek daha kolay bulmanızı ve projenize eklemenizi sağlıyor.
Teknik yayın standardı desteği
Etkileşimli Elektronik Teknik Kullanım Kılavuzları (IETM) için WebCGM (S1000D profili desteğiyle), İllüstrasyonlu Parça Katalogları (IPC) oluşturma ve ISO standartında PDF/A ve 3D PDF dahil PDF desteği gibi çeşitli endüstri standardı dosya formatında yayınlama olanağıyla, güncel endüstri gereksinimlerini karşılayın.
En yeni dosya formatlarıyla uyumlu Üyelik olanakları CorelDRAW X7 Corel PHOTO-PAINT X7
En yeni dosya formatlarıyla uyumlu
100’den fazla güncel vektörel grafik, bitmap resim, belge ve diğer veri formatları, içe alma ve dışa verme yetenekleriyle desteklenmektedir. .SVG, .CGM, .DWG and .DXF, .PDF, TIFF ve Adobe CS/CC (AI, PSD) gibi zengin format kütüphanesi desteği sayesinde dosyalarınızı sorunsuz bir şekilde paylaşabilirsiniz.
Üyelik olanakları
Ücretsiz Standard Membership ile CorelDRAW Technical Suite hakkındaki tüm güncellemeleri takip edin. Üyelik sonrası dahili Content Exchange içinden dolgu, clipart, şablon gibi içeriklere erişebilir, depolayabilir ve kendi hazırladıklarınızı paylaşabilirsiniz. Premium Member kaydıyla, özel online içerik ve yeni özelliklere önceden ulaşmak gibi ek avantajlara sahip olursunuz.
CorelDRAW X7
Yeni CorelDRAW X7 ile doğal tasarım işakışınızı geliştirin. Bu güçlü uygulama, grafik ve sayfa tasarımı için süper vektörel illüstrasyonlar hazırlama olanağı ve hemen çalışmaya başlayabilmeniz için özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzü sağlıyor.
Corel PHOTO-PAINT X7
Fotoğrafları hızlı ve kolaylıkla düzenleyebilmek için Corel PHOTO-PAINT X7’nin kapsamlı ve kullanımı kolay araçlarını inceleyin. Bu profesyonel görüntü işleme uygulaması, herhangi bir teknik iletişim projesi için fotoğraf kırpma, rötuşlama ve geliştirmek için uzman özellikler içeriyor.
Kolay, profesyonel web sitesi tasarımı 64-bit desteği ve Windows 8/8.1 uyumluluğu Gelişmiş otomasyon yetenekleri
Kolay, profesyonel web sitesi tasarımı
Paketteki Corel® Website Creator™† web sitesi tasarımını herkes için kolaylaştırmaya devam ediyor. Düzinelerce yeni şablon ve stil, CSS3 için gelişmiş destek ve yeni HTML5 yetenekleriyle, kodlamayı öğrenmeden etkileşimli ve gözalıcı siteler tasarlayabilir, oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.
64-bit desteği ve Windows 8/8.1 uyumluluğu
Gerçek doğal 64-bit Windows 7 ve Windows 8/8.1 desteği ve gelişmiş çoklu işlemci desteğiyle bekleme süresini dramatik olarak azaltın. Gelişmiş hız büyük dosyaları ve resimleri hızlıca işleminiz sağlıyor. Ek olarak, birden fazla uygulamayı aynı zamanda çalıştırırken sisteminiz daha verimli olacak.
Gelişmiş otomasyon yetenekleri
Entegre Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA) ve Visual Basic for Applications (VBA) ile makrolar ve eklentiler oluşturun. Geliştiriciler, gelişmiş otomasyon arayüzünde çizim sayfasıyla etkileşebilen araçlar ve makrolar oluşturabilirler. Yeni sınıf ve metotları kullanarak, CorelDRAW Technical Suite içinde çok daha güçlü araçlar ve uygulamaları geliştiren makrolar oluşturabilirsiniz.

*Kare kod doğrulaması için İnternet bağlantısı gerekiyor.
*Corel Website Creator uygulamasını indirmek ve kullanmak için CorelDRAW Technical Suite ücretsiz Standard üyeliği gerekiyor

Sistem Gereksinimi:

  • Microsoft Windows 8/8.1 veya Windows 7 (32-bit veya 64-bit sürümü) son güncellemeleriyle
  • Intel Core 2 Duo veya AMD Athlon 64
  • 2 GB RAM
  • Sabit diskte 1 GB boş alan (içerikler olmadan yükleme için)
  • Fare, tablet veya dokunmatik tablet
  • 1280 x 768 ekran çözünürlüğü
  • DVD sürücüsü (kutu sürümünün yüklenmesi için)
  • Microsoft Internet Explorer 8 veya sonrası
  • Ürün aktivasyonu (indirilen sürüm), Üyelik ve Kayıt hizmetleri, güncellemeleri yüklemek ve Content Exchange, QR kod gibi araçlara erişmek için İnternet bağlantısı gerekiyor

Satın Al

09 Temmuz 2015
CorelDRAW Technical Suite X7 için yorumlar kapalı
582 kez görüntülendi